NAVIGATIE

Freetime overzicht
Zoeken


  RUBRIEKEN

FAQ / Help
Wat mag niet?
WZL Wedstrijden
WZL Chat
WZL Toolbar
WZL Statistieken
WZL leden
WZL shop
E-cards

RSS

Fun-feed
Babe-feed
Stud-feed

Een groot aantal pokerrooms geven de mogelijkheid om poker te spelen op internet en geld te storten via het veilige iDeal betaalsysteem.
Overzicht » Computer » Hardware » Airflow
Onderaan pagina
nielskeh 3.226
wzl-lid
Sinds 15/11/2003
T: 19 R: 87
22/8/2006 - 0:53u | Quote
de volgende elementen van mijn PC vind ik dat die een beetje beter gekoeld kunnen worden, dit wil ik verbeteren door mijn airflow.

HDD
mijn HDD is een sata WSD die wel een beetje te warm wordt naar mijn goesting, zo'n 60-65° bij zware belasting.
ik weet dat de WSD harde schijven voorzien zijn tot temperaturen rond de 70° maar toch wil ik die temperatuur omlaag.
ik heb een HDD koeler geinstaleert maar toch blijft die op een vrij ingesloten plek zitten

http://users.telenet.be/hauquier/HDD.jpg
Bron: © http://users.telenet.be/hauquier/HDD.jpg


GRAKA
ik heb een Asus extreme N6600 silencer, dus passief gekoeld met koelblok. deze wordt zo'n 60° bij het gamen.
ik heb indertijd voor silencer gekozen maar daar heb ik nu wel spijt van omdat het geluid me toch niet stoort.
zou ik een zalman koeler instaleren inplaats van de koelblok of zou het aanpassen van mijn fans voldoende zijn?

http://users.telenet.be/hauquier/graka.jpg
Bron: © http://users.telenet.be/hauquier/graka.jpg


de processor daar ben ik vrij tevreden mee, ik laat hem nu op 2800 draaien en wanneer hij hogere belasting ondervind schakeld hij direct over naar 3200. dan zelfs wordt hij niet overdreven warm

ik heb een heel aantal fans in mijn computer steken waarvan ik betwijfel of ze wel goed geplaatst zijn, zie volgende foto's

http://users.telenet.be/hauquier/inside.jpg
Bron: © http://users.telenet.be/hauquier/inside.jpg

http://users.telenet.be/hauquier/side.jpg
Bron: © http://users.telenet.be/hauquier/side.jpg

dit is het zijpaneel en de koelers blazen lucht in de case

de pijlrichting duidt de blaas of de zuigrichting aan, welke zou ik best aanpassen of zelfs verwijderen

mijn kabels ga ik ook eens onder handen nemen want ik weet dat het de airflow niet ten goede komt, ik weet dat het er een beetje onordelijk bijligt

alvast bedankt voor diegene die mij kan helpen
Coolo 3.356
wzl-lid
Sinds 12/1/2005
T:1 - R:41
22/8/2006 - 1:05u | Quote
Wa ge al zeker kunt doen is wat kabelmanagement. Want die houde een pak airflow tege. Die koeler op uw hd, haal die er al maar af. Ik heb ook zo'n soort koeler gehad en het enigste dat die deed was gemaan stof verzamelle waardoor uiteindelijk de hd nog slechter zijn warmte kwijt kan.
Voor de rest kunde er altijd voor zorge da de lucht vooraan en aan de zijkant wordt aangezogen, en wordt weggeblazen aan de bovenkant en achterkant.
De beste oplossing is misschien wel een drastische: nieuwe case. Eén met een paar goeie 120mm fans, die geven het meeste airflow voor het minste extra lawaai.
lordfragger
[mod], gewoon [mod]
Sinds 28/6/2004
T:15 - R:3135
22/8/2006 - 12:00u | Quote
Kunt ge het merk en model van die case ook is geven?

Die 2 fans in uw zijpaneel zijn als ik het goe begrijp intakes? Verander die al maar naar outtakes, zo blazen die de warme lucht van de cpu en grafische kaart direct naar buiten. Dieje ene intake onder in de case kunt ge beter langs de voorkant monteren (als da mogelijk is, maar ik denk het wel).

Dat die HD met zone koeler op nog zo heet wordt is wel alles behalve normaal, en zeker ni gezond.

Als het iets meer mag kosten is een andere case mss wel een oplossing, zoals deze bvb.
nielskeh 3.226
wzl-lid
Sinds 15/11/2003
T:19 - R:87
22/8/2006 - 12:19u | Quote
kheb een tybotech atrix case.
ik denk da het wel beter is om die zijpaneel fans naar outtakes te veranderen.

en wa die harde schijf betreft, ik ga da koelelement eruit gooien en die 80mm fan van boven verplaatsen naar het zijpaneel direct op de hdd gericht (intake) want die zit daar heel ingesloten.

een fan aan de voorkant denk ik dat het nie zo functioneel gaat zijn omdat die daar nergens fatsoenlijk aan lucht kan

en een nieuwe case zie ik me nie direct kopen

bedankt voor de hulp
nielskeh 3.226
wzl-lid
Sinds 15/11/2003
T:19 - R:87
22/8/2006 - 22:22u | Quote
ik heb mijn kabels geordend, de fans in de zijpanelen naar outtake veranderd, die fan van de hdd weggedaan en een andere fan in het zijpaneel (intake) richtend op de hdd.

http://users.telenet.be/hauquier/insidecleaned.jpg
Bron: © http://users.telenet.be/hauquier/insidecleaned.jpg


en toch blijft mijn hdd zo'n 50° hebben bij minimale belasting wat voordien ook was.
ik heb ook even gegamed en men graphische kaart wordt zo'n 58°

nog ideën iemand wat ik er nog kan aan doen?

Laatst aangepast door nielskeh op 22/08/2006 22:25:08u (1x aangepast)
Coolo 3.356
wzl-lid
Sinds 12/1/2005
T:1 - R:41
23/8/2006 - 2:30u | Quote
Ik ga er niet echt mee akkoord dat ge de fans aan het zijpaneel outtakes hebt gemaakt. Rede: de fan op de cpu zuigt lucht aan en blaas die richting processor. Maar nu wordt bijna alle lucht weggehoude van bij die koeler: de fans aan de zijkant blazen ervan weg, de achterste fan blaast ervan weg en dan nog is de fan van de voeding ook nog is. Ik zou er weer intakes van maken. Dan krijgt de cpu wat meer wind, en de (passief gekoelde) graka zal er ook wel voordeel aan hebben.

De harde schijf die zo heet word is wel raar. Wat is de temperatuur binnenin de case zelf?
lordfragger
[mod], gewoon [mod]
Sinds 28/6/2004
T:15 - R:3135
23/8/2006 - 10:57u | Quote
Als die HD zo warm blijft is er toch iets serieus mis ze Die grafische kaart is nog vrij normaal eigenlijk.

Kunt ge is foto's maken van de buitenkant van de case ook, waar alle gaten zitten. Ik vind van die case nl alleen foto's van het vooraanzicht.
nielskeh 3.226
wzl-lid
Sinds 15/11/2003
T:19 - R:87
23/8/2006 - 12:54u | Quote
http://users.telenet.be/hauquier/voor+zijkant.JPG
Bron: © http://users.telenet.be/hauquier/voor+zijkant.JPG

http://users.telenet.be/hauquier/zijkant.JPG
Bron: © http://users.telenet.be/hauquier/zijkant.JPG


veel meer gaten als het zijpaneel en de achterkant heb ik niet, buiten dan nog de bovenkant

in het zijpaneel steekt wel tussen het rooster en de fans een mousse voor stof tegen te houden, zou die ook veel airflow tegenhouden?

Laatst aangepast door nielskeh op 23/08/2006 13:02:52u (3x aangepast)
lordfragger
[mod], gewoon [mod]
Sinds 28/6/2004
T:15 - R:3135
23/8/2006 - 15:00u | Quote
Die stof houdt praktisch niks tegen, buiten het stof dan. Laat die er maar zeker inzitten, stof in uw case zal op den duur erger zijn.

Ik denk ni dat er buiten sterkere casefans installeren nog veel meer aan gedaan kan worden
davjan 3.379
wzl-lid
Sinds 25/9/2004
T:49 - R:364
25/8/2006 - 15:36u | Quote
^^ zelfde case als ik

da stof tegen het stof mag gerust blijven hangens ze ^^

ik heb in zijpaneel ne 120mm fan (intake)

en achterin en bovenin ne gewone (outtake)

mijne cpu wordt wel gekoelt door ne zalman
davjan 3.379
wzl-lid
Sinds 25/9/2004
T:49 - R:364
25/8/2006 - 15:38u | Quote
normaal heb je plaats in zijkant voor ne 120 mm fan

en nog een plaats juist tegenover de cpu

edit: zie intussen op foto dat der al 2 fan's in je zijpaneel zitten

Laatst aangepast door davjan op 27/08/2006 11:29:14u (1x aangepast)
Keneo 3.453
wzl-lid
Sinds 19/10/2004
T:7 - R:409
27/8/2006 - 23:05u | Quote
houd die ide kabel van uw 'diskettestation?' nie uw airflow bij uw HD tegen?

als ge die nu eens zou rond maken of iets dergelijk...
Erre 1.728
wzl-lid
Sinds 11/4/2006
T:66 - R:139
11/9/2006 - 19:46u | Quote
omg nen ide kabel da zal da verschil ni make ze zo is u installatie goe alles goe verdeeld enal dus kzou het zo houde meer kunde ni doen ze peisk
lordfragger
[mod], gewoon [mod]
Sinds 28/6/2004
T:15 - R:3135
11/9/2006 - 19:57u | Quote
Erre schreef:
omg nen ide kabel da zal da verschil ni make ze zo is u installatie goe alles goe verdeeld enal dus kzou het zo houde meer kunde ni doen ze peisk

Nen ide kabel maakt juist veel verschil. Als ge alle gewone ide kabels al vervangt door ronde kabels is er al een groot verschil.
 
Bovenaan pagina