NAVIGATIE

Freetime overzicht
Zoeken


  RUBRIEKEN

FAQ / Help
Wat mag niet?
WZL Wedstrijden
WZL Chat
WZL Toolbar
WZL Statistieken
WZL leden
WZL shop
E-cards

RSS

Fun-feed
Babe-feed
Stud-feed

Een groot aantal pokerrooms geven de mogelijkheid om poker te spelen op internet en geld te storten via het veilige iDeal betaalsysteem.
Overzicht » Computer » Hardware » Mac OS X is NIET onkwetsbaar
Je moet ingelogd zijn om te kunnen posten...

Login gegevens
Gebruikersnaam
Wachtwoord



Nog geen lid van de WzL-groep? Lid worden!
Wachtwoord vergeten? Stuur mijn wachtwoord! | Info...
Origineel bericht
finalplayer 3.665
Sinds 28/10/2003
T: 71 R: 610
21/3/2005 - 21:29u Quote
Vandaag op ZDNet:

Mac OS X is niet onkwetsbaar
Hoe meer gebruikers, hoe meer virussen

Momenteel hebben Apple-computers met veel minder virussen af te rekenen dan Windows-pc's. Maar dit heeft minder te maken met de inherente veiligheid van OS X, dan wel met het geringe aantal Macs, denkt Symantec. Het beveiligingsbedrijf gelooft dat bij een grotere populariteit van het Apple-platform, Mac-gebruikers ook het mikpunt van hackers zouden worden.

Als ondersteuning voor die stelling wijst Symantec in z'n laatste Internet Security Threat Rapport op de 37 lekken in OS X die in de afgelopen zes maanden werden ontdekt. De publicatie van die kwetsbaarheden bleef niet onopgemerkt in de hackersgemeenschap. "Het verschijnen van de rootkit109 'Opener' in oktober 2004 illustreert de groei in onderzoek naar kwetsbaarheden op het OS X-platform", zegt Symantec.


Eigenlijk herhaalt Symantec het argument dat het aantal hackaanvallen en virussen verband houdt met de populariteit van een platform. Hetzelfde argument wordt wel eens door Microsoft gebruikt om zich te verdedigen tegen de stelling dat Linux veiliger is dan Windows. Voorstanders van Linux antwoorden daar meestal op door te wijzen op het grote aantal aanvallen op de Internet Information Services (IIS)-webserversoftware van Microsoft. Een bewijs dat software inherent onveilig kan zijn, luidt het, want IIS krijgt veel meer aanvallen te verwerken dan de meer gebruikte open Apache-software.

Het kan niet ontkend worden dat Apple met zijn bescheiden marktaandeel van enkele procentpunten een moeilijker doelwit is voor hackers. Voorstanders van de Mac geloven echter niet dat dit het enige voordeel is van het platform. OS X, dat gebaseerd is op Unix, zou beschikken over verschillende elementen die het besturingssysteem veiliger maken, zoals een beter gebruikersbeheer en veiligheidsmodel.

Maar toch denkt het beveiligingsbedrijf dat op termijn Apple zijn reputatie voor veiligheid gaat verliezen. "Symantec gelooft dat bij verdere groei van de populariteit van het Apple-platform, ook het aantal aanvallen tegen de Mac gaat toenemen".